جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/5/11 تعداد بازدید: 479 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
برگزاری پنجمین دوره آموزشی معاینه فنی اعضاء کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های در استان قزوین

پنجمین دوره آموزشی معاینه فنی ویژه اعضاء کارگروه و ستادهای شهرداری‌های استان قزوین روز سه شنبه 96/05/10 در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار گردید.


این دوره با حضور پیرمرادی، مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استان قزوین، صباغان قائم مقام، قفقازی معاون برنامه‌ریزی و توسعه و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به همراه اعضای ستاد معاینه فنی شهرداری‌های شهرهای قزوین، اقبالیه، تاکستان، محمدیه، آبگرم، آبیک و بیدستان با هدف آشنایی اعضای کارگروه و ستادهای معاینه فنی با وظایف محوله خود در امر معاینه فنی خودروهای سبک بنزین و گازسوز و تعامل و هم‌فکری بیشتر در موضوع معاینه فنی برگزار شد.

در آغاز پیرمرادی ضمن عرض خیرمقدم به حضار، به نقش بارز معاینه فنی در افزایش ایمنی تردد و کاهش آلایندگی بالاخص در کلان‌شهرها تأکید نمود.

در ادامه صباغان با مروری بر تاریخچه معاینه فنی در استان قزوین و روند افزایش تعداد مراکز معاینه فنی در این استان، بر نقش سامانه سیمفا در یکپارچه‌سازی روند انجام معاینه فنی و کاهش تخلفات اشاره نمود و اقدامات اتحادیه در راستای آموزش کارشناسان و مدیران مراکز و اعضاء کارگروه‌ها و ستادهای معاینه فنی را تشریح نمود. وی همچنین از کمبود مراکز معاینه فنی در استان و لزوم افزایش مراکز تا پایان سال 96 خبر داد.

سپس قفقازی با مروری بر وضعیت پذیرش، قبولی و مردودی خودروها در دو سال اخیر، وضعیت استان قزوین را مناسب ارزیابی کرد اما رشد مراجعات خودروهای مشمول به مراکز معاینه فنی در این استان را نسبت به رشد کشوری ناچیز تلقی نمود.

و در ادامه برنامه مدرسین دوره به ارائه سرفصل‌های آموزشی تعیین شده پرداختند و در پایان جلسه، به پرسش‌های حاضرین پاسخ داده شد و راهنمایی‌های لازم به ایشان ارائه گردید.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد