جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/5/23 تعداد بازدید: 646 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
21 هزار خودرو فرسوده حمل بارشهري نوسازي مي‌شود

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری و مجري طرح نوسازي ناوگان بار شهري در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي اعلام کرد: 21هزار خودرو فرسوده حمل بار نوسازی می‌شوند.


محسن مسلم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح 21 هزار خودروی فرسوده حمل بار سنگین، نیمه سنگین و سبک مشمول، اسقاط و نوسازی می‌شوند که 2هزار دستگاه خودروهای سنگین و نیمه سنگین و 19 هزار دستگاه وانت بار هستند.

وی با بیان اینکه در این طرح وزارت کشور، شهرداری‌ها و اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری مشارکت دارند، گفت: با هماهنگی با بانک‌های ملی، ملت ، صادرات و تجارت مقرر شده تسهیلات ارزان قیمت به صاحبان خودروهای فرسوده حمل بار ارائه شود.

مسلم خانی ادامه داد: سود تسهیلات 8 درصد است و به خودروهای فرسوده وانت بار تا 20 میلیون تومان و خودروهای نیمه سنگین و سنگین تا 220 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری افزود: متقاضیان خودروهای حمل بار وانت و کامیونت و سنگین که تا 100 میلیون تقاضای وام دارند با یک ضامن معتبر و بالای 100 میلیون دو ضامن معتبر به بانک‌های عامل معرفی کنند.

مسلم خانی اضافه کرد: هم اکنون شرکت‌های خودروسازی زامیاد، ایران خودرو دیزل و تیراژه دیزل آمادگی دارند خودروهای نو را به صاحبان خودروهای فرسوده پس از مراحل اداری و اسقاط خودرو واگذار کنند.

وی افزود: صاحبان خودروهای فرسوده می‌توانند برای ثبت نام در این طرح هم به سامانه www.taxiholding.ir و یا به صورت حضوری به سازمان‌های حمل و نقل و تاکسیرانی شهرها مراجعه کنند و ثبت نام در این مرحله رایگان است .

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور گفت: اين طرح از هفته گذشته با آغاز به کار دولت دوازدهم آغازشده است و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ازاین فرصت برای نوسازی خودروهای خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: این نوسازی اولین مرحله نوسازی ناوگان خودروی فرسوده حمل بار است و به دلیل اینکه خودروهای وانت 10برابر خودرو سواری آلایندگی تولید می‌کنند و همچنین ظرفیت ثبت‌نام هم محدود است متقاضیان هرچه زدوتر با استفاده از تسهیلات اعلام شده ثبت نام کنند.

وی اعلام کرد: خودروها در شرکت‌های خودروسازی آماده تحویل است و از زمان ثبت نام تا یک ماه بعد خودروهای تحویل متقاضیان داده می‌شود .

به گزارش ایرنا پیش از این هم به منظور کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها در دو مرحله طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده آغاز شد و در این طرح 78 هزار و 351 تاکسی فرسوده تولید قبل از سال 1386در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و تاکنون 53 هزار و 102 خودروی جایگزین، شامل پژو و سمند، تحویل داده شده است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد