جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/6/20 تعداد بازدید: 499 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: publicrelation2
جریمه 1.5 میلیون تومانی برای تردد یک ماهه بدون معاینه فنی/ خودروهای فاقد معاینه فنی به زودی توقیف می‌شوند

مطابق اعلام رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه میشوند و میزان این جریمه بعد از یک ماه تردد به 1.5 میلیون تومان می رسد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران در آخرین اظهارات خود پیرامون برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی اظهار داشت: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند

سردار مهماندار با بیان اینکه بحث معاینه فنی می‌تواند خودروهای دودزا را از رده خارج کند، افزود: این طرح نه تنها در تهران بلکه در شهرستان‌ها نیز مد نظر ما است و در سامانه سیمفا در حال اجرا است. خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی 50هزارتومان جریمه می‌شوند. شاید این جریمه در آینده به دستشان برسد، اما اینکه پلیس اکنون جلوی این خودروها را نمی‌گیرد دلیل عدم کنترل‌شان نیست.
با توجه به اظهارات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ باید گفت که جریمه یک ماه تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران عددی بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان می‌شود و رانندگان موظف به پرداخت چنین جریمه سنگینی هستند.
از طرفی مطابق قانون، پلیس موظف به توقیف خودروهای با جریمه بیش از یک میلیون تومان است و به زودی شاهد خواهیم بود که خودروهای فاقد معاینه فنی بعد از یک ماه تردد بدون برگه معاینه فنی، توقیف شوند.
بنابراین خودروهای فاقد معاینه فنی علاوه بر اینکه روزانه در مسیر دوربین‌های کنترل آلاینده قرار می‌گیرند و جریمه می‌شوند، باید در انتظار این باشند که هر لحظه ممکن است توسط پلیس خودرویشان توقیف و یا به پارکینگ انتقال یابد، اما سوالی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه با وجود این گونه تدابیر جدی توسط پلیس راهور آیا خودروهایی که هر روز در شهر تردد می‌کنند و فاقد معاینه فنی هستند، با وجود جریمه هر روزه، هنوز توقیف نشده‌اند و یا تنها تعداد اندکی از آنها توقیف شده‌اند؟
با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و پدیده وارونگی هوا در زمستان و بازگشایی مدارس و چند برابر شدن حجم خودروها و مبحث همیشه پرالتهاب و داغ آن آیا بهتر نیست این قضایا در طول سال به آن پرداخته شود و فکری برای آن اندیشیده شود؟

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد