جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/3/19 تعداد بازدید: 593 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
۵۰ درصد مراکز معاینه فنی کشور قادر به تست موتورسیکلت‌ها هستند/ استقبال کم راکبان موتورسیکلت‌ها از مراکز معاینه فنی

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور گفت: حدود ۵۰ درصد از مراکز معاینه فنی کشور از تجهیزات لازم برای انجام تست معاینه فنی موتورسیکلت‌ها برخوردارند، ولی متاسفانه استقبال راکبان موتورسیکلت‌ها از این طرح بسیار ضعیف است و تمایلی به اخذ برگه معاینه فنی ندارند.


مهندس قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور با اشاره به رویه اجرای طرح معاینه فنی موتورسیکلت‌ها گفت: اجرای طرح الزام موتورسیکلت‌ها به اخذ معاینه فنی از مراکز معتبر به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم از قبیل دوربین‌های پلاک خوان، به کندی پیش می‌رود.


قیصر افزود: نامشخص بودن وضعیت پلاک‌ها و مالکیت موتور سیکلت‌ها موجب شده دوربین‌های پلاک خوان نتوانند در این زمینه به خوبی عمل کنند و به همین دلیل این طرح با تأخیر و تأمل بیشتری در حال اجرا است.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ درصد از مراکز معاینه فنی کشور از تجهیزات لازم برای انجام تست معاینه فنی موتورسیکلت‌ها برخوردارند، ولی متاسفانه استقبال راکبان موتورسیکلت‌ها از این طرح بسیار ضعیف است و تمایلی به اخذ برگه معاینه فنی ندارند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور اظهار داشت: برای اجرایی کردن طرح الزام موتورسیکلت‌ها به اخذ معاینه فنی بایستی پلیس از طریق اعمال قانون همکاری لازم را داشته باشد، ولی متاسفانه این مهم تاکنون به خوبی محقق نشده است.

قیصر بیان داشت: انجام معاینه فنی موتورسیکلت‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در بحث آلایندگی داشته باشد، ولی چون تنظیم موتور این وسیله نقلیه به راحتی و توسط مالک انجام می‌شود، نمی‌تواند به طور دایم در کاهش آلودگی هوا موثر واقع شود بنابراین بهتر است به جای الزام موتورسیکلت‌ها به اخذ معاینه فنی، اقدام به خروج موتورسیکلت‌های کاربراتوری و جایگزینی موتور‌های برقی و انژکتوری شود.

وی در پایان با اشاره به وضعیت معاینه فنی خودرو‌های دوگانه سوز تاکید کرد: مهلت سه ماهه‌ای که به خودرو‌های دوگانه سوز برای اخذ معاینه فنی داده شده بود در پایان خرداد ماه به اتمام می‌رسد و از اول تیرماه اخذ معاینه فنی برای این مدل خودرو‌ها اجباری می‌شود.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد