جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/3/29 تعداد بازدید: 448 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
بررسی عملکرد سازمان‌های حمل و نقل همگانی استان لرستان در حوزه مهندسی ترافیک

تیم کارشناسی اتحادیه طی 5 روز از سازمان‌های حمل و نقل همگانی شهرهای استان لرستان در حوزه مهندسی ترافیک و برنامه‌ریزی حمل و نقل بازدید به عمل آوردند.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ تیم کارشناسی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه طی بازه زمانی بیستم لغایت بیست و چهارم خرداد ماه سال جاری به منظور ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی در حوزه مهندسی ترافیک و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، نسبت به انجام بازدید‌های فنی و میدانی از شهرهای الیگودرز، ازنا، کوهدشت و نورآباد در استان لرستان اقدام نمودند.

در ابتدای بازدیدها نشستی با حضور مدیران‌عامل و کارشناسان سازمان‌ها در محل سازمان حمل و نقل همگانی برگزار گردید و به بحث و تبادل نظر در زمینه مشکلات و کاستی‌های حمل‌و‌نقل و ترافیک و همچنین اقدامات انجام شده در آن شهر پرداخته شد.

سپس از شهرهای مذکور در ساعات اوج صبح و عصر بازدید به‌عمل آمد و وضعیت حمل و نقل و ترافیک هرشهر مطابق با چک لیست تهیه شده توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه اتحادیه در سه حوزه حمل‌و‌نقل همگانی، روان‌سازی تردد و ایمنی تکمیل گردید. تا به کمک آن نقاط قوت و ضعف شهرهای مذکور در پارامترهای تاثیرگذار در تحلیل ترافیکی آن شهرها مشخص و آسیب‌شناسی ترافیکی برای آن‌ها صورت پذیرد.

شایان ذکر است؛ شناسایی معابر اصلی، وضعیت ناوگان تاکسی و مینی‌بوس، ایستگاه‌ها و خطوط حمل‌و‌نقل همگانی، میزان پوشش‌دهی شبکه، نقاط با پتانسیل تخصیص خطوط جدید حمل و نقل همگانی، کاربری‌های عمده تولید و جذب سفر و کاربری‌های تاثیرگذار در ترافیک، وضعیت آرام‌سازی و ایمنی معابر، پایانه‌های مسافری درون و برون‌شهری، مسیرهای دوچرخه،  طرح هندسی تقاطع‌ها و معابر، علائم افقی، عمودی و تجهیزات ترافیکی، دوربین‌های نظارت تصویری و تسهیلات عبور و مرور عابر پیاده از مهم‌ترین شاخص‌های مد نظر کارشناسان اتحادیه در بازدیدهای فنی بود که مهمترین موارد برداشت شده در این بررسی‌ها در ادامه آورده شده است.

از نقاط حادثه‌خیز شناسایی شده در الیگودرز میدان نبوت و از معابری که کندی تردد در ساعات پیک دارد حدفاصل چهارراه شهرداری تا میدان امام مشخص گردید.

در ازنا نیز بلوار هاتف و خیابان پروین اعتصامی از نقاط حادثه‌‌خیز شهر بوده و همچنین در خیابان آزادی در محل راه‌بند راه‌آهن گره ترافیکی ایجاد شده و نیازمند ایمن‌سازی در این محل است.

در کوهدشت در خیابان 30 متری باهنر که در واقع رینگ اصلی شهر می‌باشد از سمت میدان توحید در مقاطعی دارای بریدگی‌های ناایمن بوده که با انجام تمهیدات لازم می‌توان این موضوع را مرتفع نمود.

نورآباد نیز به عنوان اخرین شهر مورد بازدید در استان لرستان بررسی گردید و  سه‌راه شدا، سه‌راه کاظم‌آباد و تقاطع بلوار بهشتی و خیابان رضوان به عنوان نقاط حادثه‌خیز تعیین گردیدند.

گفتنی ا‌ست مطابق برنامه زمان‌بندی شده، سازمان‌های سایر استان‌های کشور نیز توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد