جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/4/17 تعداد بازدید: 219 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، بنیانگذار مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام تسلیت باد.

بنال ای دل که در نای زمان، فریاد را کشتند
بهین آموزگار مکتب ارشاد را کشتند
اساتید جهان باید به سوگ علم بنشینند
که در دانشگه هستی، بزرگ استاد را کشتند

باز تکه‌‏های ابر سیاه در دل آسمان، می‏‌خواهند حکایت تلخی را بسرایند، نوری بر دستان مدینه تشییع می‌‏شود. اینک امام علم و دیانت و سراینده سرود زیبای خداپرستی، به سوی معبود می‏‌شتابد. اکنون فرزند دیگری از خاندان آل عبا و عالم دین خدا زهر تلخ دسیسه‌‏های پلیدان را می‏‌نوشد، او امام همه خوبی‏‌ها و خانه همه دانش‏‌ها، امام جعفرصادقعلیه‌‏السلام است.
اندیشه تشیع در پله ششم، تاریخ را به ماتم می‏‌خواند، ماتمِ چشمه جوشان کلام شیعه ماتم خزانه‏‌دار علم علی، فاتح قله‏‌های بلند دانش خداوندی، وارث بزرگ پدر، هنوز آخرین حرف‌‏های امام، در گوش‌‏های زمان پژواک می‏‌کند:
«اِنَّ شَفاعَتَنا لا یَنالُ مُسْتَخِفّا بالصَّلوهِ»؛ همانا شفاعت ما به کسی که نماز را کوچک بشمارد، نخواهد رسید. بقیع همیشه گریان، امروز خورشید را در خود جای می‌‏دهد. درود بر تو ای ششمین پیام خدا بر زمین!

هنوز هم دنیا، از شکوه جاری تو وام می‏‌گیرد. هنوز هم خورشید، از چشمان تو تقلید می‏کند. دانشگاه، به نام تو زنده است؛ حوزه از زلال دانش تو آب می‌‏خورد و عطش دانش‏‌اندوزی راهیان عشق، با کلام تو سیراب می‏‌شود.
امروز اشک‌‏های تمام عاشقان خاندان علی از ابرهای غمگین آسمان بقیع می‏‌بارد و هر بار به یاد آن لحظه که زهر خصم را نوشیدی، جگرهامان به خون می‏‌نشیند و با چشمانی نمناک فریاد می‌‏زنیم:

اِنّا تَوَجَّهْنا وَ اسْتَشْفَعْنا وَ تَوَسَّلْنا بِکَ اِلَی اللّه‏ ـ یا وَجیها عِنْدَ اللّه‏، اشفع لنا عند اللّه‏

 
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد