جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/6/14 تعداد بازدید: 679 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
برگزاری دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند)

دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) ویژه مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و روسای سازمان‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری‌ها امروز در وزارت کشور برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) روز چهارشنبه چهاردهم شهریورماه سال جاری به مدت یک روز در سالن الغدیر وزارت کشور، توسط اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور برگزار شد..

این کارگاه آموزشی با حضور مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، مهندس اصلانی قائم مقام اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، صباغان قائم مقام، متولی معاون امور قنی و اجرایی و مدرسان اتحادیه و همچنین حضور حداکثری مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی و روسای سازمان‎‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری‌های کشور، با هدف تبیین دستورالعمل اجرایی آیین نامه حمل و نقل دانش‌آموزان و سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی(سپند)، به صورت تئوری و کارگاه عملی برگزار گردید.

در آغاز این برنامه مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور معاینه فنی خودروهای کشور مقدم مهندس اصلانی و سایر حاضرین را گرامی داشت و توضیحاتی درخصوص سامانه سپند و هدف از راه‌اندازی آن ارائه نمود.

مدیر عامل اتحادیه از زحمات مهندس ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درخصوص راه‌اندازی اولیه سامانه سپند قدردانی نمود و اشاره داشت این سامانه با رویکرد ساماندهی سرویس مدارس و جلوگیری از تداخل دستگاه‌های غیرمسئول که در حوزه حمل و نقل شهری عمل می نمایند، راه‌اندازی گردیده است.

قیصر ادامه داد: با توجه به اینکه هرساله یکی از دغدغه های مهم اولیای دانش آموزان مربوط به سرویس مدارس می شود و مسایلی نظیر نرخ سرویس، تعهد و صلاحیت راننده، ایمنی خودرو، حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان و مسایلی این چنین ذهن آنان را به خود درگیر کرده به طوری که اگر سرویس مدارس ساماندهی نشود و افراد به صورت متفرقه فعالیت نمایند ممکن است خسارت‌های جبران‌ناپذیری به جامعه وارد ‌گردد پس نظارت بر فعالیت سرویس مدارس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کوچکترین بی نظمی و وقوع هر گونه اتفاق ناخوشایند در این حوزه قابل جبران نمی‌باشد؛ لذا در راستای تامین امنیت روانی و اجتماعی دانش‌آموزان و اطمینان بخشی به اولیاء آنان سامانه مذکور راه‌اندازی شده که لازم است به صورت فوریت در دستور کار سازمان‌های حمل و نقل شهری قرار گرفته و ساماندهی سرویس مدارس در سراسر کشور از طریق این سامانه انجام گیرد.

وی در ادامه هدف از برگزاری این دوره را آشنایی با سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی دانست و اذعان داشت با عنایت به اینکه سامانه سپند با تلاش و اراده جمعی راه‌اندازی و دستورالعمل اجرایی آن توسط وزیر محترم کشور ابلاغ گردیده لذا لازم است کلیه دوستان در شهرهای کشور طبق چهارچوب و ضوابط ابلاغی و با سرعت بالاتری نسبت به ساماندهی ناوگان و سرویس مدارس اقدام نمایند.

مدیریت اجرایی  امور معاینه فنی کشور تاکید نمود؛ ملاک عمل درخصوص سامانه مذکور دستورالعمل اجرایی بوده و از شرکت کنندگان خواست اولویت ثبت نام و ساماندهی سرویس مدارس در شهرها را به تاکسی‌ها اختصاص دهند.

در ادامه برنامه متولی معاون فنی و اجرایی اتحادیه ضمن عرض خیرمقدم به مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی و روسای سازمان‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری‌ها و سایر حاضرین که در این دوره آموزشی شرکت نمودند، به ارائه توضیحاتی در خصوص سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی پرداخت و از اتصال سامانه سپند به سامانه سیمفا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سپس وی به تشریح آیین نامه و دستورالعمل اجرایی سرویس مدارس پرداخت و به سوالات و ابهامات حاضرین در این خصوص پاسخ گفت.

پس از تشریح آیین نامه به صورت تئوری، کارگاه آموزشی توسط مدرسین از دو اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و تاکسیرانی‌های شهری کشور برگزار و به صورت عملی کلیه مراحل ثبت نام توسط مدرسین و کلیه شرکت‌کنندگان در دوره مذکور انجام پذیرفت.

 

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد