جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/10/25 تعداد بازدید: 241 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
دستورالعمل طرز تهيه و تدوين، اجرا و تفريغ بودجه شهرداري‌ ابلاغ شد

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداری‌ها و دهياري‌های کشور از ابلاغ دستورالعمل "طرز تهيه و تدوين، اجرا و تفريغ بودجه شهرداري‌" از سوي وزير كشور به استانداران براي اجرا در شهرداري‌هاي سراسر كشور خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری‌ها و دهياري‌های کشور، مسعود نصرتي با اعلام مطالب مطلب فوق گفت: در اجراي مفاد ماده (25) آيين نامه مالي شهرداري‌ها و وظايف محوله به وزارت كشور و به‌منظور اصلاح نظام برنامه‌ريزي و بودجه‌اي شهرداري‌ها و فراهم نمودن بسترهاي لازم براي ارتقاء شفافيت و پاسخگویی مالی؛ دستورالعمل " طرز تهيه و تدوين ، اجرا و تفريغ بودجه شهرداری‌" به‌عنوان بخشی از نظام جامع مالی شهرداری‌ها توسط وزير محترم كشور براي اجرا در شهرداري‌هاي سراسر كشور به استانداران ابلاغ شد.

وي افزود: در اين دستورالعمل علاوه بر موضوعات اساسي و قوانين مرتبط با بودجه‌ريزي، حركت به سمت بودجه‌ريزي عملياتي در شهرداري با اصلاح نظام درآمدي و كدينگ بودجه‌اي، ارائه طبقه‌بندي هاي جديد بودجه‌اي با رويكرد شفافيت مالي و پاسخگويي بيشتر، نحوه هزينه‌كرد اعتبارات عمومي و اختصاصي، ترتيبات دريافت تسهيلات وام و منابع بازپرداخت آن، ضوابط مهم در برآورد درآمدها و هزينه‌ها، برنامه ريزي جهت پرداخت بدهي‌هاي قطي شده سنواتي شهرداري، بودجه سازمان هاي وابسته و تلفيق آن با بودجه شهرداري و همچنين رعايت مفاد دستورالعمل‌ خزانه داري و شيوه نامه كميته تخصيص اعتبار در اجراي بودجه و ضوابطي در خصوص نظارت و ارائه تفريغ (عملكرد) بودجه شهرداري، ارائه و مورد توجه قرار گرفته است. نصرتي اضافه كرد: رعايت مفاد اين دستورالعمل در تهيه و تدوين لايحه پيشنهادي بودجه سال 1399 در شهرداري‌هاي سراسر كشور لازم الاجرا خواهد بود.

وي يادآور شد: شهرداري‌ها بايد تمهيدات لازم به منظور تغيير سيستم‌هاي بودجه‌اي خود بر اساس مفاد دستورالعمل ياد شده را انجام دهند.

وي افزود: با توجه به اهميت موضوع، شهرداري‌ها مي‌توانند در مهلت باقيمانده تا تدوين لايحه بودجه سال 1398 خود نسبت به تدوين لايحه مذكور و اجراي آن مطابق با مفاد دستورالعمل "طرز تهيه و تدوين، اجرا و تفريغ بودجه شهرداري‌" اقدام نمايند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد