جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1399/5/1 تعداد بازدید: 198 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
قیصر: فقط گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز ثبت شده در سامانه سیمفا اعتبار دارد

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: فقط گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز ثبت شده در سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور) اعتبار دارد و دیگر گواهی‌های صادر شده توسط برخی افراد سودجو فاقد اعتبار است.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ مهندس قیصر مدیریت امور اجرایی خودروهای کشور و مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: افرادی سودجو و متخلف از طرق مختلف اقدام به صدور ارائه گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز به مالکان این نوع خودروها می‌کنند که به هیچ عنوان این نوع گواهی‌ها اعتبار ندارد.

وی به مردم و مالکان خودروهای دوگانه‌سوز توصیه کرد: به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات و درخواست‌های این افراد سودجو و متخلف قرار نگیرند، چون هزینه‌ای که بابت صدور این گواهی به این افراد می‌دهند بی‌نتیجه است و دادن این نوع گواهی‌ها بازی با جان مردم و از دست دادن مال آنهاست و منجر می‌شود که صدمات جبران ناپذیری برای مالکان خودروها ایجاد کند.

وی تاکید کرد: مالکان خودروها تست سلامت و گواهی سلامت را از مراکز معاینه فنی معتبر تهیه کنند و آگاه باشند که این نوع تست و آزمایش‌های سلامت به نفع خودشان و جامعه است.

مدیرعامل اتحادیه با بیان اینکه روزانه ۳۵ هزار خودرو در کشور معاینه فنی شامل معاینه فنی برتر  و عادی دریافت می‌کنند، افزود: موضوع کاهش آلایندگی و اخذ معاینه فنی برای خودروها یک اصل است و باید از سوی رانندگان و صاحبان خودروها رعایت شود.

قیصر به مردم و مالکان خودروها توصیه کرد: به مراکز معاینه فنی خودرو اطمینان داشته باشند و به منظور حفاظت از محیط زیست و حفظ سلامتی شهروندان برای اطمینان از میزان آلایندگی و ایمنی خودروهای خود با پرداخت هزینه اندکی به این مراکز مراجعه کنند.

قیصر تاکید کرد: خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده شهر تهران توسط دوربین‌های مجهز در سیستم سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور) شناسایی و اعمال قانون خواهند شد و خودروهای فاقد معاینه فنی که در شهر تهران تردد می‌کنند روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند.

وی خاطرنشان کرد: همه مراکز معاینه فنی در حال حاضر باز و آماده پذیرش متقاضیان دریافت معاینه فنی  هستند و ساعت کار آنها از ساعت ۸ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه به صورت اجباری است و چنان‌چه با استقبال مراجعه کنندگان مواجه باشند، تا زمان استقبال فعال خواهند بود و هر خط از مراکز معاینه فنی در حال حاضر ۱۵۰ خودرو را حداکثر در هشت ساعت پذیرش می‌کند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: اکنون قیمت دریافت معاینه فنی خودروهای سبک در کشور ۳۷ هزار تومان است، اما با توجه شرایط و باری که به مراکز معاینه فنی خودروها تحمیل می‌شود قرار است در آینده  بین ۱۰ تا ۲۰ درصد به این رقم اضافه شود.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: اکنون در همه مراکز معاینه فنی خودرو پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا رعایت می‌شود و این مراکز به تب‌سنجی مجهز شده‌اند و راکبان خودرو مجبور نیستند برای انجام امور اخذ معاینه فنی خودرو از اتومیبل پیاده شوند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد