جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1399/5/11 تعداد بازدید: 185 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
جمالی نژاد خبر داد: پرداخت ۱۴ هزار تسهیلات قرض الحسنه ۲۰ میلیون ریالی ویژه کرونا به رانندگان تاکسی کشور

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ارائه ۱۴ هزار تسهیلات ۲۰ میلیون ریالی ویژه کرونا به رانندگان ناوگان تاکسیرانی شهری کشور خبر داد.


 به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،  مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلینی هستند که شدیداً در معرض ابتلا به این بیماری هستند و از این رو با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک‌های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند.

وی افزود: در این راستا با همکاری بنیاد علوی و عاملیت بانک سینا، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد حهت برخورداری 50 هزار راننده تاکسی آسیب دیده در این بحران در نظر گرفته‌ایم.
جمالی نژاد در ادامه گفت: به این منظور متناسب با هر شهر  سهمیه‌ای مشخص تا از سوی سازمان‌های تاکسیرانی تا در اختیار افراد آسیب دیده و یا خانواده‌هایی که اعضای آنها بر اثر کرونا فوت شده اند، قرار گیرد
وی اضافه کرد: تاکنون 14 هزار راننده تاکسی فرآیند دریافت وام خود را انجام داده و در حال شناسایی و معرفی به بانک‌ها هستند و بقیه فرایند استفاده از تسهیلات نیز در حال اجرا است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین به اعطای تسهیلات 6 میلیون تومانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ثبت نام در سامانه ویژه این موضوع اشاره نمود و گفت:  براساس اعلام وزارتخانه مذکور از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشته‌اند که مراحل اداری آن از طریق سامانه کارا در حال اجراست.
 رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درباره آخرین آمار ابتلای رانندگان تاکسی‌های درون‌شهری به کرونا گفت: براساس آخرین آمار ارسالی شهرداری‌ها،  493 راننده به این بیماری مبتلا و متاسفانه 43 نفر از آنان فوت نموده‌اند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد