جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1399/5/13 تعداد بازدید: 244 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
طرح پرداخت الکترونیکی کرایه‌های تاکسی‌ها با موفقیت درشهر میانه اجرا شد

در راستای شهر الکترونیک و به منظور حل معضل پول خُرد در پرداخت کرایه تاکسی و مشکلات تبادل پول نقد، طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها با موفقیت در شهر میانه در حال اجرا بوده و این شهر جزو اولین شهرهای کشور در اجرای موفق این طرح می‌باشد.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به نقل از سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری میانه، واحدی رئیس سازمان اظهار داشت:  در راستای شهر الکترونیک و به منظور حل معضل پول خُرد در پرداخت کرایه تاکسی و مشکلات تبادل پول نقد، طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها به صورت ویژه مورد توجه سازمان قرار گرفت که پس از مدت‌ها بررسی و طرح موضوع در محافل مختلف علمی و بانکی و همچنین رایزنی با چندین شرکت فعال در این حوزه، دستگاه مربوطه با مشارکت بخش خصوصی (شرکت بومی در شهر میانه) طراحی گردید. پس از چند ماه اجرای آزمایشی و رفع نواقص و کاستی‌های طرح و اخذ مجوز از مراجع ذیربط، دستگاه‌ها بر روی کلیه تاکسی‌ها در حال نصب می‌باشد. لازم به توضیح است که شهر میانه جزو اولین شهرهای کشور می‌باشد که طرح پرداخت الکترونیک کرایه‌های تاکسی را به صورت فراگیر با موفقیت اجرا می‌کند.

مهندس واحدی در ادامه گفت: تعداد ۴۶۴ دستگاه تاکسی در شهر میانه وجود دارد که تاکنون حدود ۵۰ درصد از  تاکسی‌ها به سیستم مذکور مجهز شده‌اند و پیش بینی می‌شود در صورت همکاری بانک عامل و پرداخت به موقع وام به رانندگان، تا پایان مرداد ماه تمامی تاکسی‌های شهر میانه به این دستگاه مجهز شوند.

ایشان از مزایای طرح به کاهش تبادل پول نقد، پیشگیری از انتقال ویروس و بیماری‌های واگیردار، کاهش تنش بین راننده و مسافر ، کاهش سوء تفاهم‌ها در محاسبه و پرداخت کرایه‌ها ، صرفه جویی در زمان و مصرف سوخت ، استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانکی ، اقدام جهت بیمه تکمیلی از محل کارکرد تراکنش رانندگان در حساب بانکی و مدیریت درآمد توسط راننده اشاره کرد و گفت: کارت‌های مخصوص پرداخت کرایه در کانکسی که در میدان آزادی تعبیه شده فروخته و شارژ می‌شود و به زودی در چند نقطه شهر این کار صورت خواهد گرفت.

وی هزینه تهیه کارت را پنج هزار تومان اعلام کرد و گفت پنج درصد از شارژ هر کارت جهت تأمین هزینه‌های پرسنل ، سیستم‌های پرداخت ، شارژ و نگهداری سیستم و … به شرکت مجری طرح تعلق می‌گیرد.

 ایشان در پایان با اشاره به مزایای فوق از شهروندان محترم و رانندگان زحمت‌کش درخواست نمود جهت موفقیت‌آمیز بودن طرح، همکاری‌های لازم را با سازمان مبذول فرمایند.

 

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد