جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1399/6/2 تعداد بازدید: 129 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
فعالیت ۶۲۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک و ۴۲۹ مرکز آزمایشگاهای هیدرو استاتیک در شهرهای کشور

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در آستانه هفته دولت اعلام کرد: به منظور کاهش آلودگی هوا، ارتقای سطح ایمنی خودروها، تردد امن و همراه با آرامش خاطر عموم هموطنان عزیز ۶۲۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهرهای کشور در حال فعالیت هستند.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل ونقل همگانی کشور به نقل از  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر حسین رجب صلاحی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: طبق قانون، خودروهای سواری تولید داخل و خارج که سن آن‌ها بیش از 4 سال باشد ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی هستند و وزارت کشور مسوول راه اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهرها شده است و در حال حاضر 624 مرکز معاینه فنی خودروهای سبک با ظرفیت 792 خط سبک و همچنین 429 آزمایشگاه هیدرو استاتیک در شهرهای کشور راه اندازی و در حال ارایه خدمات می باشد.

وی افزود: در حال حاضر 58 مرکز معاینه فنی در استان تهران در حال خدمت رسانی می باشد که 17 مرکز ثابت و 8 سیار در زیرمجموعه برخی از آنها در پایتخت فعال است.

وی اضافه کرد: خوردو های بنزینی تنها نیاز به اخذ معاینه فنی بنزینی دارند اما نیاز است که مخزن خودرو های دوگانه سوز نیز از طریق بازرسی چشمی بررسی شود و در صورتی که مخزن بازرسی شده نیاز به تست هیدرواستاتیک داشته باشد، اخذ گواهی آزمون هیدرو استاتیک الزامی می شود.

به گفته وی، 429 مرکز آزمایشگاهای هیدرو استاتیک مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران با هدف انجام آزمون‌های تکمیلی بر روی مخازن خودرو‌های دوگانه‌سوز از سامانه سیمفا کد فعالیت دریافت نموده و در حال فعالیت در سطح کشور می‌باشند.

رجب صلاحی ادامه داد: به استناد ماده 9 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب دی ماه سال 93 هیأت محترم وزیران، سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران(سیمفا) با هدف نظارت هوشمند و یکپارچه بر مراکز معاینه فنی و صدور گواهی یکپارچه معاینه فنی و به صورت برخط توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور راه‌اندازی شده که خدمات آن بطور مستمر در حال توسعه است.

وی اضافه کرد: اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به عنوان مجری طرح ملی معاینه فنی خودروهای سبک در کشور یطور مستمر در حال ارزیابی مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهرها، بررسی رعایت دستورالعمل های ابلاغی این موضوع، نحوه آزمون های انجام گرفته توسط این مراکز و صدور برگ معاینه فنی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندرکاران این عرصه می باشد.


 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد