جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1400/5/13 تعداد بازدید: 244 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و پست‌ بانک ایران تمدید شد

با امضای تفاهم‌نامه پنج‌ساله مجدد بین پست بانک ایران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، دهیاری‌ها می‌توانند با رعایت سیاست‌ها و ضوابط اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و پست بانک ایران از خدمات مالی و تسهیلات این بانک استفاده کنند.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، موضوع این تفاهم نامه عبارت است از تعامل وهمکاری فی مابین درخصوص ارائه خدمات مالی و بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی و اجرایی طرفین در راستای توسعه روستایی و کمک به خودکفایی نهاد دهیاری‌ها در کشور و ارائه تسهیلات با رعایت سیاستها و ضوابط اعتباری بانک و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

 به منظور اجرای این تفاهم نامه، پست بانک نسبت به محاسبه و تخصیص اعتبار تسهیلات پرداختی در قالب طرح‌ها، پروژه‌های درآمدزا و تامین مالی خرید ماشین‌آلات مورد نیاز دهیاری‌ها و شرکت تعاونی‌های دهیاری‌ها براساس 25 درصد میانگین رسوب منابع سالانه حسابهای درآمدی دهیاری‌ها اقدام می نماید.
  نرخ تسهیلات پرداختی به میزان 8 درصد با مجموع دوران اجرا، تنفس و بازپرداخت حداکثر 60 ماهه برای طرح‌های درآمدزایی دهیاری‌ها و اشخاص معرفی شده توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می‌باشد.
 اسامی دهیاری‌ها و شرکت تعاونی دهیاری‌ها و میزان تخصیص تسهیلات متناسب با طرح‌های مشمول از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پس از تأیید کمیته ملی وام به بانک اعلام می‌شود.
 در این جلسه مهدی جمالی‌نژاد رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طی سخنانی با قدردانی از پست بانک تفاهم نامه قبلی را بسیار کارا و کاربردی اعلام کرد و گفت: امروز روز آخر کاری شوراهای شهری و روستایی قدیم است و از فردا شوراها و دهیاری‌های جدید مشغول به کار می‌شوند و این خدمت و امضای مجدد این تفاهم‌نامه می تواند به آنان برای ارائه خدمات بهتر، کمک کند.
 وی با اشاره به اینکه امضای این تفاهم‌نامه ریل‌گذاری برای مدیران جدیدی است که در دولت سیزدهم بر سر کار می‌آیند، افزود: امیدوارم این تفاهم‌نامه بتواند بستری برای آبادانی و ایجاد نشاط در روستاهای کشور فراهم کند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد